De voetweg nr. 79 loopt via de Bergstraat in Zuurbemde onder andere door de eigendom van gewezen gemeenteraadslid Lowie Steenwegen van Samen Groen. Het gemeentebestuur van Glabbeek had de intentie om ook deze af te schaffen omdat we alle inwoners gelijk willen behandelen. De procedure voor afschaffing werd door de gemeenteraad goedgekeurd op schriftelijke vraag van de echtgenote van Lowie Steenwegen. Maar zijn kompaan Marc Van Damme diende zoals steeds bezwaar in tegen deze afschaffing bij de minister (vermoedelijk wist hij zelfs niet dat deze voetweg door Steenwegen zijn eigendom liep). De minister schorste de gemeenteraadsbeslissing tot afschaffing wegens onvoldoende motivering door de gemeente. De procedure moet nu dus opnieuw gebeuren, maar de Dorpspartijmeerderheid koppelt hier nu voorwaarden aan: ofwel doet Lowie Steenwege afstand van de eventuele dwangsommen (waarvan hij recht heeft op de helft) voor de voetweg nr. 43 of anders kan hij de voetweg nr. 79 door zijn eigendom gaan heropenen.
Want onder Dorpspartijbeleid hanteren we al jaren een trage wegenbeleid waarbij we elke inwoner op dezelfde manier helpen: verdwenen trage wegen die door woningen, bedrijven, bouwgronden of dwars door eigendommen van bewoners lopen schaffen we af. Maar omdat Lowie Steenwegen andere inwoners mee dagvaardde over een voetweg (nr.43) door hun woning en nu zelfs dwangsommen hiervoor durft komen te graaien in de gemeentekas van het dorp waar hij nota bene zelf 18 jaar gemeenteraadslid was verandert de zaak voor de Dorpspartijmeerderheid. Maar we zijn nog vriendelijk en geven hem de kans afstand te doen van eventuele dwangsommen voor de voetweg nr. 43, doet hij dat niet, dan zullen we hem als gemeente ook niet langer helpen met het probleem van zijn voetweg.
Burgemeester Peter Reekmans (Dorpspartij): “Figuren zoals Marc Van Damme en Lowie Steenwegen zijn eerder een vloek dan een zegen voor het trage wegenbeleid in Vlaanderen. We hebben zelfs de familie Steenwegen geholpen om deze verdwenen trage voetweg door hun eigendom te laten afschaffen. Maar het huidig gedrag van het gewezen groene gemeenteraadslid kan je als beschaafde maatschappij namelijk niet tolereren. Enerzijds wil hij dwangsommen uit de gemeentekas in zijn zakken steken op kap van andere inwoners die net zoals hijzelf een voetweg door hun eigendom hebben lopen en anderzijds rekent hij wel op de hulp van de gemeente om zijn vergelijkbaar probleem met een voetweg voor hem op te lossen. De Dorpspartijmeerderheid stelt Lowie Steenwegen nu voor de keuze, wenst hij de hulp van de gemeente bij het probleem van de voetweg die door zijn eigendom loopt dan zal hij eerst afstand moeten doen van de eventuele dwangsommen voor de voetweg nr. 43. Hiermee geven we als bestuursmeerderheid nu een zeer sterk signaal dat we drieste acties zoals deze van gewezen gemeenteraadslid Lowie Steenwegen van Samen Groen rond verdwenen voetwegen tegen andere inwoners nooit (nog) zullen pikken.”